Sprawdź, jak się robi paznokcie żelowe, by uzyskać niestandardową stylizację!

Większość kobiet przykłada ogromną wagę do wyglądu swoich paznokci – efektownie pomalowane, stanowią dużą ozdobę dłoni i wizytówkę każdej eleganckiej damy. Możesz wybierać wśród błyszczących, matowych, długich bądź krótkich wzorów, a także deseni z ciekawymi dodatkami naniesionymi bezpośrednio na kolor. Hitem ostatnich lat okazują się paznokcie żelowe, które są wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla zapracowanych kobiet. Jak się robi paznokcie żelowe, by stanowiły widowiskowy element Twojej stylizacji?

Kompendium wiedzy – jak się robi paznokcie żelowe?

System stylizowania paznokci żelowych nie należy do najłatwiejszych, jednak owoce pracy naprawdę przykuwają wzrok. To rozwiązanie to dobry sposób na otrzymanie długotrwałego efektu. Jak się robi paznokcie żelowe? Podstawą wykonania udanej stylizacji jest specjalny żel w dowolnie wybranym kolorze, czyli substancja o wyjątkowej trwałości, którą pokrywa się uprzednio przygotowaną płytkę paznokcia. Czynność tego rodzaju może być świetną alternatywą przy łamliwych i słabych paznokciach. Żeby usunąć żel, należy dokładnie spiłować płytkę lub użyć frezarki do paznokci.

Jak się robi paznokcie żelowe w profesjonalnym salonie?

Jeżeli chcesz posiadać zjawiskowe i perfekcyjnie wykonane paznokcie żelowe, udaj się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, który wykonuje tego rodzaju zabiegi „z zamkniętymi oczami”. Jak się robi paznokcie żelowe w salonie manicure? Musisz pamiętać, że jest to czasochłonne zajęcie, które wymaga dużej precyzji i doświadczenia. 

Manicurzystki posiadają niezbędny sprzęt, przy pomocy którego przygotowują Twoje dłonie – przycinają i opiłowują paznokcie oraz matują powierzchnię płytek. Często stosuje się też cleaner, który działa odtłuszczająco. Następnym krokiem jest baza, która zwiększy przyczepność żelu nakładanego w trzech cienkich warstwach. Pierwszą i drugą warstwę należy zmatowić przy pomocy kostki i następnie utwardzić specjalną lampą UV. Końcowe przemycie paznokci cleanerem zapewni trwałość całości stylizacji. 

Jak się robi paznokcie żelowe w domu?

Nie musisz jednak każdorazowo korzystać z usług salonu kosmetycznego, by posiadać pięknie zdobione paznokcie. Równie dobrym pomysłem będzie zrobienie paznokci żelowych w zaciszu własnego domu. Jak się robi paznokcie żelowe samodzielnie? Niezbędne okażą się w tym wypadku takie akcesoria jak lampa UV, żele budujące, kamuflujące lub typu french, płyn dezynfekujący, klej do paznokci, pilnik, kostka do matowienia, pędzelek do malowania i cleaner. Sama praca przebiega dokładnie w ten sam sposób, co w salonie. Wykonaj standardowy manicure, nałóż bazę i utwardź ją przy pomocy lampy UV. Następnie nałóż warstwowo żel i wybrany lakier, pamiętając o każdorazowym utwardzaniu paznokci. Teraz pozostaje już tylko pokrycie paznokci bazą końcową, utwardzenie efektu i przemycie cleanerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *