Poznaj triki, dzięki którym dowiesz się, jak przestać obgryzać paznokcie!

Wbrew powszechnej opinii wielu osób, nawyk nieustannego obgryzania paznokci nie jest jedynie domeną dzieci. Ten uciążliwy zwyczaj to również koszmar milionów dorosłych, którzy czasem nie radzą sobie z niektórymi życiowymi sytuacjami, odreagowując stres właśnie w ten sposób. Wypielęgnowane i estetyczne dłonie to wizytówka, którą posługujemy się w kontaktach międzyludzkich, więc warto zadbać o eliminację przykrego nawyku. Jak przestać obgryzać paznokcie na stałe? Podpowiadamy!

Poszukaj genezy problemu – jak przestać obgryzać paznokcie?

Na początku swojej walki z obgryzanymi paznokciami warto zadać sobie pytanie: dlaczego to właściwie robię? Zastanów się, jaka może być przyczyna ciągłego sięgania po koniuszki palców. Zazwyczaj tego typu zachowanie wiąże się z przeżywanym stresem, na który tak znacząco reagujesz. Jak przestać obgryzać paznokcie? Podczas kiedy dzieci szybko wyrastają z przykrego nawyku, dorośli muszą wejść w genezę problemu głębiej – jeżeli dowiesz się, co wprawia Cię w zdenerwowanie, zakłopotanie czy stres, łatwiej Ci będzie uporać się z zaprzestaniem praktykowania tego kłopotliwego zwyczaju.

Jak przestać obgryzać paznokcie, czyli sposoby, które Cię do tego zniechęcą

Cóż, jednym z najbardziej skutecznych sposobów na poradzenie sobie z obgryzaniem paznokci jest obrzydzenie sobie „przyjemności” związanej z tym nawykiem. Jeżeli odczuwasz niewysłowioną ulgę, gdy obgryzasz paznokcie, musisz wprowadzić środki, które zniechęcą Cię do korzystania ze swoich koniuszków palców. Dobrą metodą na zaprzestanie obgryzania paznokci jest zastosowanie aloesu, który jest niesłychanie gorzki. Natarcie skóry aloesowym żelem może sprawnie zrazić Cię do sięgania po palce. Istnieją również specjalne lakiery do paznokci obgryzanych o podobnym, nieciekawym smaku.

Wybierz manicure hybrydowy, by przestać obgryzać paznokcie

Podczas kiedy występuje u Ciebie ponadprzeciętna odporność na wymienione sposoby podczas walki z obgryzanymi paznokciami, możesz zastosować inne rozwiązanie, jakim jest wykonanie manicure hybrydowego! Taki efekt można osiągnąć podczas wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu, wyposażając się w niezbędne akcesoria. Ten trwały i estetyczny środek okaże się wyjątkowo efektywny, zapewniając jednocześnie gustowne zdobienie Twoim dłoniom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *