Odkrywamy sekrety zdrowych i lśniących płytek! Sprawdź, jak wzmocnić paznokcie

„Moje paznokcie wołają o pomstę do nieba!”, „Znowu złamany!”, „Tyle zapuszczania na nic!” – jeżeli te słowa padają również z Twoich ust to znak, że potrzebujesz niezbędnego wsparcia w zakresie podstaw pielęgnacji paznokci. Zadbane i zdrowe płytki to niewątpliwie wizytówka każdej kobiety. Jak więc wzmocnić paznokcie, by stale wyglądały idealnie? Przeczytaj artykuł i poznaj sekrety profesjonalnej pielęgnacji!

Proste wskazówki, jak wzmocnić paznokcie

Jesteś na początku drogi do pięknych i zdrowych paznokci. Zanim podpowiemy, jakie środki stosować, by osiągnąć wymarzony efekt, należy zacząć od wyliczenia zachowań, których trzeba unikać. Jak możesz wzmocnić paznokcie? Przede wszystkim, nie obgryzaj ich – nawet najdroższe preparaty nie pomogą we wzmocnieniu płytek, jeśli będziesz je stale maltretować. Używaj też rękawiczek do każdej czynności, podczas której stosujesz środki chemiczne, gdyż paznokcie są bardzo wrażliwe na podrażnienia detergentami. Warto też wdrożyć zmywacz bezacetonowy, który zawiera zazwyczaj składniki ochronne i pielęgnacyjne.

Jak wzmocnić paznokcie? Naturalne sposoby na zdrowe płytki

Kolejnym zadaniem jest uskutecznienie właściwej pielęgnacji, która stanie się dla Ciebie rutyną. Jak więc wzmocnić paznokcie? Możesz wybierać spośród szeregu domowych sposobów, które sprawdzają się u milionów kobiet. Jednym z nich jest wykorzystanie olejku migdałowego, który powinien znacząco utwardzić płytkę. Dodaj do niego oliwę z oliwek i pokryj mieszanką paznokcie, powtarzając czynność nawet do trzech razy w ciągu dnia. Możesz też skorzystać z odżywiających właściwości czosnku lub cebuli! Sporządź zawiesinę z wody i posiekanych ząbków czosnku, a następnie zanurz w niej rękę na kilkanaście minut. Możesz również wydrążyć dziurę w cebuli i włożyć do niej palce – mimo nieprzyjemnego zapachu, efekty będą zaskakujące!

Korzystaj z innowacyjnych receptur! Jak wzmocnić paznokcie?

Chcąc zadbać o nieskazitelny wygląd swoich paznokci, należy pamiętać o precyzyjnym oczyszczaniu płytek z resztek lakieru. Końcówki żelów czy powłok hybrydowych mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję paznokci. Jak dodatkowo wzmocnić paznokcie? Sięgnij po specjalne oliwki zapachowe do skórek i paznokci. Te intensywnie nawilżające środki sprawią, że płytki staną się wygładzone i solidnie odżywione. Preparat wystarczy nanieść na powierzchnię skóry i dokładnie rozsmarować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *