Jaka lampa do paznokci jest najlepsza? Podpowiadamy!

Większość kobiet lubi mieć piękne, zadbane paznokcie. Z tego powodu chętnie decydują się one na wykonanie manicure hybrydowego, nałożenie na paznokcie żelu lub akrylu. Robienie tych dwóch ostatnich najlepiej powierzyć sprawdzonej kosmetyczce. Z kolei manicure hybrydowy można śmiało wykonać w domowym zaciszu. Niezbędny jest jednak specjalistyczny sprzęt, w tym między innymi lampa. Zastanawiasz się, jaka lampa do paznokci będzie najlepszym wyborem? Oto kilka naszych sugestii!

Na jaki rodzaj lampy do paznokci się zdecydować?

Na rynku dostępne są trzy rodzaje lamp do paznokci – UV, LED, a także UV/LED.

Lampa UV nadaje się rewelacyjnie do manicure hybrydowego, ale może być także wykorzystywana do paznokci żelowych i akrylowych. Wykorzystuje ona światło ultrafioletowe. Jej największą zaletą jest niska cena. Z kolei za wadę uznaje się niską żywotność urządzenia, możliwe zużycie świetlówki (konieczna staje się wtedy jej wymiana lub zakup nowej lampy), a także wyjątkowo długi czas naświetlania.

Lampa LED utwardza lakier, używając do tego światła diodowego. W urządzeniu nie ma jednej żarówki, jak w przypadku lampy UV, a są punktowe żarówki LED. Są one rozmieszczone równomiernie na powierzchni całej lampy, co przyczynia się do precyzyjnego utwardzenia paznokcia. Jakie są jej zalety? Przede wszystkim krótki czas utwardzania i trwałość większości lakierów (nawet tych w ciemnych kolorach). Z kolei za wadę uznaje się fakt, że jest ona droższą opcją niż lampa UV.

Na rynku dostępne są także lampy, które łączą obie te opcje – lampy UV/LED. Są one polecane zwłaszcza do salonów kosmetycznych, ale można używać ich również w domu. Ich działanie opiera się na tym, że emitują one zarówno światło ultrafioletowe, jak i diodowe. To najlepsza opcja, a jednocześnie najdroższa. Lampy UV/LED bardzo trwale utwardzają paznokcie. Sprawdzą się nie tylko przy manicure hybrydowym, ale też przy wykonywaniu paznokci żelowych lub akrylowych. Do stylizacji paznokci z ich pomocą można używać większości dostępnych na rynku preparatów. Zapewnią one również trwałość ozdobom do paznokci, które utrwalane pod lampą UV lub LED mogą po prostu odpadać.

Lampa do paznokci – jaka moc?

Jaka lampa do paznokci jest najlepsza? Jest to zależne od tego, do czego będzie Ci służyć. To głównie na tej podstawie warto wybrać jej moc. Zasada jest prosta – im moc jest wyższa, tym lampa jest lepsza. To właśnie od mocy lampy do paznokci zależna jest w dużej mierze trwałość manicure. Powszechnie uznaje się, że lampa do paznokci, która będzie wykorzystywana w domu, powinna mieć moc minimum 24 W. Natomiast w przypadku lampy do paznokci używanej w salonie kosmetycznym warto zdecydować się na model o mocy przynajmniej 48 W, a najlepiej 54 W lub nawet 72 W.

Lampy o niskiej mocy sprawdzą się głównie do wykonywania klasycznego manicure, jasnymi barwami w domowym zaciszu. Mogą mieć trudność z właściwym utwardzeniem ciemnych lakierów, a także z licznymi zdobieniami. Warto wiedzieć również, że moc lampy hybrydowej ma znaczenie dla wszelkich reakcji alergicznych. Przy wyższej mocy jest mniejsze prawdopodobieństwo ich wystąpienia.

Jaki kształt lampy do paznokci wybrać?

Lampy do paznokci dostępne są w dwóch kształtach. Pierwszym z nich są tak zwane mostki, które są lampami otwartymi. To urządzenia małe i poręczne, jednak mają one bardzo dużą wadę – przez to, że nie są zabudowane, światło emitowane przez lampę może uciekać na bok. Powoduje to, że paznokcie nie utwardzają się równomiernie i manicure nie jest trwały.

Drugim kształtem lamp do paznokci są modele zamknięte, znane jako tak zwane budki. Są one zabudowane z trzech stron. Dzięki temu paznokcie naświetlane są nie tylko szybciej, ale też dokładniej. Kształt ten zapewni Ci o wiele trwalszy manicure.

Jaka lampa do paznokci sprawdzi się najlepiej? Wybór nie jest oczywisty. Na rynku dostępne są lampy UV, LED, UV/LED, które mają różny kształt i różną moc. Warto dopasować je do swoich własnych preferencji. Za najlepsze można jednak uznać lampy UV/LED, które znajdziesz między innymi w naszym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *