Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie – skuteczne sposoby

Manicure hybrydowy cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. To świetne rozwiązanie dla kobiet ceniących sobie wygodę, trwałość i estetyczny wygląd paznokci. Hybryda jest jednak tak trwała, że długotrwale stosowana może nieco osłabiać i niszczyć płytkę paznokci. Dlatego tak duże znaczenie ma regeneracja. Zatem jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie? 

 

Czy paznokcie po manicure hybrydowym wymagają regeneracji?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie. W teorii nie powinien – o ile jest w odpowiedni sposób zakładany i zdejmowany. Jednak czasami paznokcie wymagają po hybrydzie planu naprawczego, zwłaszcza gdy lakier nakładany jest bez żadnej przerwy na regenerację. Lakier hybrydowy to w końcu środek oparty na substancjach chemicznych, który szczelnie przylega do płytki paznokcia. Wpływa więc na jego kondycję. Dodatkowo stosowany podczas ściągania manicure aceton wysusza płytkę. 

 

Sporo osób popełnia podstawowy błąd, zakładając hybrydę na paznokcie znajdujące się w kiepskim stanie. Tymczasem taki manicure nie poprawia kondycji paznokci, ale może ją pogorszyć. Zatem jak skutecznie wzmocnić paznokcie po hybrydzie? 

 

Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie?

Na szczęście sposobów na odżywienie i wzmocnienie paznokci jest całkiem sporo. Warto zacząć oczywiście od prawidłowej diety. Do organizmu trzeba dostarczać  wszystkich niezbędnych mu składników odżywczych – biotynę, cynk, żelazo, krzem, kwas foliowy, witaminy A, C i E. Są one obecne w produktach takich jak brukselka, kiwi, ryby, natka pietruszki, żurawina, warzywa strączkowe, awokado czy kasze różnego rodzaju. Czasem dobrym rozwiązaniem może być dodatkowa suplementacja. To warto już skonsultować ze specjalistą. Zazwyczaj stosowana jest ona przez minimum 30 dni. 

 

Manicure japoński – co to takiego?

Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie? Warto zainteresować się manicure japońskim, którego historia liczy aż 400 lat. Arystokratki mieszkające w Azji zauważyły, że doskonały efekt daje nacieranie paznokcie pewnymi substancjami naturalnymi. Płytka staje się wówczas mocniejsza i znacznie gładsza. W ten sposób można odżywić paznokcie po manicure hybrydowym. Jednak nie można przesadzać w drugą stronę. 

 

Manicure japoński zaleca się wykonywać raz lub dwa razy w miesiącu. Można tutaj postawić na pomoc specjalisty, który zmatowi płytkę, a potem wetrze w nią odpowiednie pasty stworzone na bazie witamin i naturalnych olejów. Taki zabieg trwa około godziny. Na paznokcie nie nakłada się potem lakieru, bo są one bardzo natłuszczone. Efekt połysku utrzymuje się przez około 10 dni. Manicure japoński często wykonuje się pomiędzy hybrydami. Pozwala na wzmocnienie płytki paznokci, ale nie należy stosować go w sytuacji, gdy są one w bardzo złym stanie. 

 

Naturalny olejek rycynowy sposobem na skuteczne wzmocnienie paznokci

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie. Tymczasem odpowiedni produkt znajduje się w wielu domach. Mowa w tym przypadku o olejku rycynowym, który jest świetnym zamiennikiem odżywek do paznokci. Przy regularnym stosowaniu skutecznie wzmacnia płytkę paznokcia. Wystarczy każdego dnia wieczorem wcierać go za pomocą wacika lub patyczka higienicznego. Najważniejsza jest systematyczność. Olejek rycynowy nie jest produktem drogim i starcza na długi czas. W czasie jego stosowania nie można jednak malować paznokci lakierem żadnego rodzaju. 

 

A może po prostu odżywka do paznokci?

Oczywiście w przypadku zniszczonych paznokci, warto sięgnąć po różnego rodzaju odżywki, których w sklepach nie brakuje. Nie są one zazwyczaj drogie, a przy tym nie ma problemu z ich zakupem. Większość preparatów zawiera w składzie krzem, który sprawia, że paznokcie stają się twardsze i bardziej błyszczące. Poprawa wyglądu płytki paznokci nie jest jednak w tym przypadku powierzchowna i krótkotrwała, ale naprawę permanentna. 

 

Manicure biologiczny – co to takiego?

Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie? Dobrym rozwiązaniem może być wykorzystanie tzw. manicure biologicznego. To nic innego jak delikatny zabieg regeneracyjny polegający na usunięciu wierzchniej warstwy płytki z użyciem specjalnego pilnika szklanego bądź papierowego. Nie stosuje się w tym przypadku pilnika metalowego, który może płytkę zdegradować. Po spiłowaniu górnej warstwy trzeba namoczyć skórki oraz je odsunąć w celu odsłonięcia płytki. W nią wciera się odpowiedni preparat odżywczy. 

 

Jak jeszcze można wzmocnić paznokcie po manicure hybrydowym?

Wiele kobiet lubi zabiegi parafinowe, które poprawiają ogólną kondycję paznokci. Za sprawą wytwarzanego w tym przypadku ciepła do wnętrza płytki szybciej docierają składniki odżywcze. Paznokcie stają się mocniejsze i pełne blasku. Często na dłonie po takim zabiegu nakłada się tłustą maskę. 

 

Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie? Warto stawiać na metody domowe. Poza wspomnianym już olejkiem rycynowym dobrze sprawdzają się masło shea, olej kokosowy czy olej z pestek winogron. Taką substancję wystarczy wetrzeć co jakiś czas w płytkę i skórki, aby już po kilku dniach paznokcie były w znacznie lepszej kondycji. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *