Jak usunąć skórki z paznokci – kopytkiem, cążkami czy frezarką?

Pielęgnacja skórek to jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych elementów stylizacji płytki paznokcia. Część osób jest zdania, że najlepszym rozwiązaniem jest ich wycięcie. Inne twierdzą, że znacznie lepiej sprawdza się odsuwanie. Nie brakuje również pań, które uważają, że z tym zadaniem najlepiej radzi sobie frezarka. Zastanawiasz się, jak usunąć skórki, by zrobić to w sposób prosty i bezpieczny? Przedstawiamy wskazówki, które pomogą Ci wybrać metodę do domowych zabiegów. 

Skórki otaczają paznokieć nie bez przyczyny. Ich zadaniem jest jego ochrona. Wraz z upływem czasu mają jednak tendencję do rozrastania i rogowacenia. Co więcej, nierzadko zdarza się, że pękają i tworzą bolesne, haczące o odzież rany. Z tego względu warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, która nie tylko zapewni im estetyczny wygląd, ale i zapobiegnie uszkodzeniom. Przyjrzyjmy się temu, jak usunąć skórki, by zrobić to dokładnie i bezpiecznie.

 

Jak usunąć skórki precyzyjnie i bezpiecznie?

Sposób usuwania skórek zazwyczaj dobiera się do rodzaju wykonywanego manicure’u oraz osobistych preferencji. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednią metodę pielęgnacji:

 

1. Jak usunąć skórki? Wykorzystaj kopytko 

Dobrym sposobem na usunięcie skórek jest ich odsunięcie. W takim zabiegu najlepiej sprawdzi się specjalnie profilowane kopytko. Pamiętaj jednak, że przed jego zastosowaniem skórki należy rozmiękczyć za pomocą specjalnego preparatu lub odpowiednio przygotowanej kąpieli dla dłoni. 

 

2. Usuwanie skórek cążkami – co musisz wiedzieć?

Drugim i zarazem najpopularniejszym sposobem usuwania skórek jest zabieg z wykorzystaniem cążek. Może okazać się pomocny np. wtedy, gdy po samym odsunięciu skórki nadal nie wyglądają estetycznie. Co musisz wiedzieć, zanim przystąpisz do działania? Wycinanie zawsze wykonuj na mokro, czyli po rozmiękczeniu skórek. Przed użyciem cążek poleca się także odsunięcie skórek za pomocą wspomnianego wcześniej radełka. Co ważne, cięcia nie powinny być zbyt głębokie, inaczej pojawi się ból oraz krew. Pamiętaj także, że cążki powinny być ostre – jeśli cięcie wymaga szarpnięcia, oznacza to, że są zbyt tępe. 

 

3. Co z frezarką? 

Usuwanie skórek za pomocą frezarki wymaga umiejętności. Jeśli nie masz doświadczenia z tym urządzeniem, zdecyduj się na cążki lub kopytko. 

 

Bezpieczne usuwanie skórek – o czym pamiętać? 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak usunąć skórki, by zrobić to w pełni bezpiecznie, pamiętaj także o dezynfekcji narzędzi. Martwy naskórek, który pozostaje na ich powierzchni to znakomita pożywka dla bakterii. Po wykonaniu manicure’u skórki warto również natłuścić. Z tym zadaniem doskonale poradzą sobie specjalistyczne oliwki do paznokci. 

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik dostarczył Ci cennych wskazówek i wiesz już, jak usuwać skórki. Jeśli rozglądasz się za akcesoriami, które pomogą Ci w pielęgnacji lub stylizacji paznokci, zajrzyj do naszego sklepu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *