Jak szybko wysuszyć paznokcie? Poznaj sprawdzone sposoby na ekspresowy manicure!

Większość kobiet z pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, że suszenie świeżo pomalowanych paznokci potrafi okazać się prawdziwym koszmarem. Wystarczy chwila nieuwagi, a na nie w pełni wyschniętym lakierze pojawiają się bruzdy, przetarcia i zacieki. Jak szybko wysuszyć paznokcie, by uniknąć nieestetycznych defektów? Przedstawiamy kilka sposobów, które pomogą Ci uporać się z tym problemem!

Wbrew pozorom rozmazany lakier nie jest jedynie zmorą kobiet, którym często zdarza się malować paznokcie na ostatnią chwilę. W zależności od marki i składu lakiery potrafią schnąć nawet do kilkudziesięciu minut! Nie oznacza to jednak, że perfekcyjny manicure zarezerwowany jest jedynie dla cierpliwych. Przyjrzyjmy się temu, jak szybko wysuszyć paznokcie w sytuacji, gdy nie chcesz lub nie możesz poświęcić im dostatecznie dużo czasu.

 

Jak szybko wysuszyć paznokcie? Zafunduj im zimną kąpiel!

W szybkim wysuszeniu lakieru do paznokci pomoże Ci zimna woda. Wlej ją do miseczki i dodaj do niej kilka kostek lodu – możesz też na chwilę umieść naczynie w zamrażarce. Po każdej nałożonej warstwie lakieru włóż dłoń do miseczki na kilkanaście sekund. Odczekaj chwilę, aż paznokcie przeschną i nałóż następną warstwę. Kąpiel w zimnej wodzie przyspieszy wysychanie lakieru i sprawi, że będzie on nieco bardziej odporny na uszkodzenia.

Wykorzystaj suszarkę z chłodnym podmuchem 

Jeśli zależy Ci na tym, by szybko wysuszyć paznokcie, pomocna może okazać się także suszarka. Pamiętaj jednak, by używać jedynie nawiewu chłodnego – gorący może zmatowić powierzchnię lakieru i poparzyć palce. 

 

Szybkie suszenie lakieru? Postaw na oliwkę!

Sprawdzonym sposobem na szybkie wysuszenie paznokci jest także wykorzystanie oliwki. Preparaty tego typu nie tylko wspomagają zastyganie lakieru, ale też zabezpieczają jego powierzchnię przed rozmazaniem. Jak je stosować? Nałóż kroplę oliwki na płytkę po upływie około 2-3 minut od jej pomalowania. Po aplikacji postaraj się delikatnie rozprowadzić preparat po paznokciu.

Ekspresowy, a zarazem perfekcyjny manicure? Wybierz lampę UV!

Jeśli notorycznie zastanawiasz się nad tym, jak szybko wysuszyć paznokcie, to doskonałym rozwiązaniem będzie lampa UV. To kompaktowe urządzenie stosowane do utwardzania lakieru hybrydowego lub żelu. Wykorzystanie lampy pozwoli Ci wysuszyć paznokcie w zaledwie kilkadziesiąt sekund, a otrzymany manicure będzie nie tylko efektowny, ale i trwały. 

Wiesz już, jak szybko wysuszyć paznokcie? Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pozwoli Ci zapomnieć o problemach z rozmazanym lakierem. Jeśli rozglądasz się za preparatami, które pomogą Ci przygotować efektowne stylizacje paznokci, sprawdź ofertę naszego sklepu! Znajdziesz w nim między innymi specjalistyczne oliwki oraz paletę najmodniejszych lakierów hybrydowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *