Jak ściągnąć żel z paznokcia w domu? Kilka sprawdzonych sposobów

Żel to bardzo popularna metoda pielęgnacji paznokci. Nie ma w tym nic dziwnego! Jest niebywale trwały, dzięki czemu możesz się cieszyć ich doskonałym wyglądem przez wiele tygodni. Pozwala na ukrycie niedoskonałości naturalnej płytki i dowolne formowanie jej kształtu. Paznokcie bardzo szybko pod nim rosną, bo nie doznają uszkodzeń mechanicznych. O ile sama stylizacja może się utrzymywać ponad miesiąc, to po pewnym czasie zaczynają być widoczne ubytki w żelu. Żeby zachować piękny efekt, co 2-3 tygodnie konieczne jest jego uzupełnianie. Jeśli jednak masz ochotę na odmianę, nadszedł czas na nowy manicure. W tym celu musisz całkowicie usunąć masę i na nowo przygotować płytkę do zabiegu. Jak ściągnąć żel z paznokcia? Zapoznaj się z naszymi sprawdzonymi, domowymi sposobami. 

Ściąganie paznokci w domu

Niezbędne narzędzia do ściągania żelu w domowym salonie urody 

Do ściągania żelu w domu nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi. Wystarczy kilka drobiazgów, które na pewno są na wyposażeniu Twojej kosmetyczki. Przydadzą Ci się waciki, folia aluminiowa, aceton, pilniki o różnej ziarnistości lub frezarka. Zadbaj także o to, żeby mieć pod ręką pędzel do odpylania, blok do polerowania oraz olejek nawilżający. Zdejmowanie żelu nie jest trudne, ale wymaga cierpliwości i skupienia. Nadmierny pośpiech może doprowadzić do katastrofy, więc zadbaj o komfortowe warunki i znajdź czas na poprawne wykonanie tego zabiegu. 

 

Czy zdejmowanie żelu acetonem jest bezpieczne? 

Aceton jest znakomitym preparatem do usuwania żeli. Możesz nim przy okazji oczyścić narzędzia, więc warto mieć go w domu. Pamiętaj jednak, żeby używać go z głową. Ten produkt jest niskotoksyczny, ale jego długotrwały kontakt z dłońmi może wysuszyć zarówno płytkę, jak i skórki wokół paznokcia. 

Najprostszym sposobem na zdejmowanie żelu jest namoczenie palców w misce z acetonem. Powinien się rozpuścić po 20 minutach. To stara i skuteczna metoda, ale może niekorzystnie wpłynąć na kondycję Twojej skóry. Jak stosować ten preparat bez skutków ubocznych? 

 

Aceton – jak ściągnąć żel z paznokcia w bezpieczny sposób?

Zdecydowanie mniej szkodliwym sposobem jest owinięcie paznokci folią z acetonem. Przed wykonaniem tego zabiegu warto zabezpieczyć skórki i opuszki palca tłustym kremem lub wazeliną. Zanurz waciki kosmetyczne w acetonie, zakryj nimi paznokieć, a potem dodatkowo owiń folią. Zadbaj o to, żeby wacik dotykał jak najmniejszej powierzchni. Zminimalizuj jego kontakt ze skórą, żeby jej niepotrzebnie nie podrażniać. Zostaw tak przygotowany opatrunek na 10 minut. Po tym czasie żel powinien się rozpuścić i łatwo odejść. Jeśli jakiś jego fragment nie odpryśnie razem z wacikiem, możesz go delikatnie podważyć drewnianym patyczkiem. Jeśli jednak masa w ogóle nie chce się odkleić, powtórz zabieg. Nigdy nie zrywaj jej na siłę! 

 

Jak ściągnąć żel z paznokcia podgrzanym acetonem? 

Dla zwiększenia efektu działania acetonu możesz go do tego zabiegu podgrzać. Wlej go do miseczki i przykryj ją folią aluminiową. Uszczelnij całość za pomocą gumki recepturki lub sznureczka. Wstaw miseczkę do większego garnka wypełnionego gorącą wodą. Po kilku minutach aceton rozgrzeje się do odpowiedniej temperatury i jego działanie będzie znacznie bardziej skuteczne. Bądź jednak bardzo ostrożna, bo ten preparat jest łatwopalny. Absolutnie nie podgrzewaj go na otwartym ogniu!

Jeśli używasz acetonu pamiętaj także o tym, żeby dokładnie umyć ręce po zakończonym zabiegu! Skóra Twoich dłoni jest równie ważna jak paznokcie. Zadbaj o to, żeby wyglądała zdrowo i pięknie! 

 

Zdejmowanie żelu pilnikiem gruboziarnistym 

Pilniki to uniwersalne narzędzia, które są niezbędne podczas każdej stylizacji paznokci. Wydają się być także niezastąpione do zabiegu zdejmowania żelu. Stosowanie tych narzędzi o różnych gradacjach to bardzo popularna metoda. Jest czasochłonna, ale bezpieczniejsza dla dłoni niż nieumiejętnie przeprowadzona kąpiel w acetonie.  

Jak ściągnąć żel z paznokcia pilnikiem? Zacznij od skrócenia przedłużonej warstwy. Następnie przystąp do piłowania tafli paznokcia. Przesuwaj narzędziem równomiernie po całej powierzchni żelu. Regularnie zdmuchuj pyłek albo odpylaj paznokieć za pomocą pędzelka. Będziesz lepiej widziała powierzchnię paznokcia i nie popełnisz fatalnego błędu. Stosując pilnik gruboziarnisty zawsze działaj ostrożnie i dbaj o precyzję ruchów. Pamiętaj o stopniowym zmniejszaniu jego gradacji. Uważaj, żeby nie uszkodzić przez przypadek naturalnej płytki. Na koniec wypoleruj ją za pomocą bloku polerskiego. Zadbaj o dokładne wyrównanie paznokcia przed kolejną stylizacją. 

 

Jak szybko ściągnąć żel z paznokcia? Frezarka – alternatywa dla niecierpliwych 

Samodzielne usuwanie żelu pilnikami wymaga czasu. Jeśli cierpliwość nie jest Twoją mocną stroną, użyj frezarki. To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza do zdejmowania masy pozostawionej w pobliżu skórek. Korzystanie z tego narzędzia wymaga jednak wprawy, precyzji i maksymalnego skupienia. Jeśli jednak często zdejmujesz żel samodzielnie, będzie to strzał w dziesiątkę. Zaprzyjaźnij się z frezem karbidowym z węglika spiekanego. Zdejmowanie nim masy żelowej jest bardzo proste. Węglik jest bardzo twardym materiałem, który znacznie przyśpiesza pracę i poprawia jej komfort. Nie drga i nie wibruje, więc korzystanie z niego jest bardzo wygodne.

Podobnie jak w przypadku pilników, pamiętaj o ostrożności. Nie przykładaj frezu zbyt długo w jednym miejscu. Nadmierne nagrzanie płytki może powodować duży dyskomfort. Uważaj także, aby nie uszkodzić naturalnego paznokcia. Pamiętaj o regularnym odpylaniu i kontroli wyglądu płytki. 

 

Jak rozpoznać naturalną płytkę podczas ściągania żelu z paznokcia? 

Przepiłowanie naturalnej powierzchni na pewno wywoła dyskomfort, a w najgorszej sytuacji ból. Dlatego też, niezależnie od tego, czy używasz pilnika czy frezu, piłuj ostrożnie. Staraj się nie przeoczyć granicy między masą, a taflą paznokcia. Żel jest znacznie twardszy od naturalnej powierzchni i jeśli będziesz wykonywać ten zabieg uważnie, to zauważysz zmianę konsystencji. Regularne odpylanie powierzchni pozwoli Ci na obserwowanie wyglądu tafli. Masa żelowa jest jednolita, a naturalna posiada ryski, plamki i nierówną strukturę. Rozróżnienie obu warstw nie jest trudne, ale niewątpliwie wymaga skupienia. Dlatego też zadbaj o to, żeby nikt Ci nie przeszkadzał. 

 

Zdejmowanie żelu blokami polerskimi 

Bloki polerskie nie tylko służą do przygotowywania płytki paznokcia pod stylizację, czy kształtowania jej powierzchni. To wszechstronny produkt, który przyjdzie Ci z pomocą przy zdejmowania masy żelowej. Możesz dzięki niemu usunąć nawet grubą warstwę. Znajdzie także swoje zastosowanie do wygładzenia tafli pod koniec zabiegu wykonywanego inną metodą. Bloki polerskie są delikatne, więc nie musisz się obawiać, że uszkodzisz nimi płytkę paznokcia. 

Szybkie zdejmowanie żelu z paznokcia jest możliwe 

Żeby usprawnić pracę i skrócić czas zabiegu możesz połączyć powyższe metody. Przypiłuj żel za pomocą gruboziarnistego pilnika lub frezu. Następnie nałóż wacik z rozgrzanym acetonem i owiń palec folią. Aceton szybko rozpuści cienką warstwę żelu, który bez problemu zejdzie z paznokcia. Następnie wypoleruj go blokiem polerskim i wykonaj podstawowy manicure. Nie zapomnij o usunięciu skórek i zadbaniu o właściwe nawilżenie dłoni. 

 

Jak ściągnąć żel z paznokcia – zasady bezpieczeństwa 

Wydaje się, że samodzielne zdejmowanie żelu jest prostym zadaniem. Nie zapominaj jednak o zasadach bezpieczeństwa, dzięki którym uchronisz się przed niepotrzebnymi problemami. Przed przystąpieniem do zabiegu zawsze dokładnie myj ręce. Pamiętaj także o dezynfekcji narzędzi, których używasz. Niech Cię nie zwiedzie fakt, że jesteś jedyną osobą, która ich dotyka. Bakterie i drobnoustroje wnikają wszędzie. Poświęć chwilę na dokładne zdezynfekowanie swoich drobiazgów, a zapewnisz sobie bezpieczeństwo i spokój ducha. 

Nie skracaj paznokci żelowych gilotyną, cęgami i nożyczkami. Masa jest bardzo twarda i jeśli zrobisz to nieumiejętnie, może pęknąć wraz z naturalną płytką. Pamiętaj, że obie są ze sobą ściśle zespolone i każde inwazyjne działanie na żelu może zaszkodzić Twoim dłoniom. Do skracania paznokci używaj pilnika lub, jeśli masz wprawę i zależy Ci na czasie, frezarki. Masę zdejmuj zawsze od wolnego brzegu. To znacznie łatwiejsze i nie będziesz odczuwać niepotrzebnego dyskomfortu. 

 

Najczęstsze błędy popełniane podczas ściągania żelu z paznokcia 

Nigdy nie zrywaj żelowej warstwy na siłę! To fatalny błąd, który się na Tobie szybko zemści. Żel jest ściśle zespolony z płytką, więc odrywając masę możesz bardzo łatwo zniszczyć paznokieć. Uszkodzisz naturalną część i w najlepszym przypadku zacznie się ona rozwarstwiać. Zawsze używaj jak najmniej inwazyjnych metod, żeby nie zrobić sobie krzywdy. 

Jesteś przyzwyczajona do noszenia żelowych stylizacji i twardych, niezniszczalnych paznokci? Nie piłuj masy do końca. Zostaw sobie cieniutką warstwę na naturalnej płytce. Paznokieć po całkowitym usunięciu żelu będzie osłabiony i miękki. Jeśli ściągniesz całość, będziesz początkowo odczuwać niepotrzebny dyskomfort wykonując codzienne czynności. 

 

Zadbaj o zdrowie swoich paznokci po zdjęciu żelu 

Niezależnie od tego, jak delikatnie ściągniesz żel z paznokci, będą one potrzebowały odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim powstrzymaj się z kolejną stylizacją przynajmniej przez tydzień. Noszenie manicure bez przerwy może niekorzystnie wpłynąć na kondycję naturalnej płytki. Potrzebuje ona czasu na regenerację i dlatego warto jej dać chwilę przerwy. 

 

Jaka pielęgnacja dłoni będzie najlepsza po ściągnięciu żelu z paznokcia 

Już wiesz, jak ściągnąć żel z paznokci, ale to nie wszystko. Zadbaj o zdrowie swoich dłoni pomiędzy kolejnymi stylizacjami. Pamiętaj o nawilżaniu skóry i paznokci specjalistycznymi preparatami. Możesz stosować odżywki, które wspomogą je w szybkiej regeneracji. Doskonałym rozwiązaniem są także oliwki, które intensywnie nawilżają, a także zapobiegają zadzieraniu skórek i wrastaniu ich w płytkę. Odżywią i wygładzą Twoje dłonie po zabiegach kosmetycznych i przywrócą im zdrowy wygląd. Wybierz oliwkę o ulubionym zapachu. Zasługujesz na chwilę przyjemności po pracochłonnym zabiegu zdejmowania żelu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *