Jak ściągnąć hybrydy acetonem? Krótki poradnik

Manicure hybrydowy znacznie ułatwia życie wielu kobietom. Jest trwały, wytrzymały i bardzo estetyczny. Wiele pań regularnie wykonuje go w salonie kosmetycznym, gdzie też hybryda jest ściągana i nakładana na nowo. Co jednak, gdy robisz hybrydy sama w domu i gdy nie dysponujesz specjalistycznym sprzętem? Podpowiadamy, jak ściągnąć hybrydy acetonem. Oto prosta instrukcja, dzięki której nie uszkodzisz swoich paznokci.

Jak ściągnąć hybrydy acetonem? Instrukcja krok po kroku

Hybrydy ściąga się z paznokci głównie na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na wykorzystaniu w tym celu frezarki. Usuwa ona lakier w sposób mechaniczny. Jest to metoda bardzo polecana, jednak trzeba mieć frezarkę. Druga opcja jest o wiele bardziej ekonomiczna i nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu. To ściąganie hybrydy za pomocą acetonu. Jest to proste i można podjąć się tego nawet w domowym zaciszu. Podpowiadamy, jak zrobić to szybko i bezpiecznie!

1. Spiłowanie wierzchniej warstwy lakieru

Jeżeli chcesz ściągnąć hybrydę, wykorzystując do tego aceton, to w pierwszej kolejności musisz spiłować wierzchnią warstwę lakieru. Musi być to zrobione delikatnie. Usunięty ma zostać jedynie top coat, czyli lakier nawierzchniowy, którego zadaniem jest przedłużenie trwałości manicure. Spiłowanie wierzchniej warstwy lakieru pozwoli szybciej zadziałać acetonowi.

2. Nałożenie acetonu na hybrydę

Następnym krokiem, gdy chce się ściągnąć hybrydy acetonem, jest nałożenie go na paznokieć. Można to zrobić za pomocą zwykłych wacików, wacików bezpyłowych lub wykorzystując w tym celu folie aluminiowe do usuwania hybryd. Należy namoczyć je obficie acetonem, a następnie przyłożyć do paznokcia. Waciki warto zabezpieczyć specjalnymi zaciskami lub folią aluminiową. Folie aluminiowe do ściągania hybryd są, jak sama nazwa wskazuje, wzbogacone w folię, którą należy owinąć wokół palca. Aceton potrzebuje około 10 minut, żeby zaczął działać. Czasami może to być krótszy czas, co związane jest między innymi z trwałością lakieru, ale też z jego kolorem, obecnym stanem manicure czy osobistymi cechami jego właścicielki.

3. Ściąganie lakieru hybrydowego z paznokcia

Po około 10 minutach należy ściągnąć z paznokci waciki z acetonem. Lakier, który jest dobrze rozpuszczony, powinien sam odchodzić. Jego pozostałości usuwa się, wykorzystując do tego metalowe lub drewniane kopytko. Należy pamiętać, żeby robić to delikatnie, bo w przeciwnym razie można łatwo uszkodzić płytkę paznokcia. Jeżeli lakier nie jest wystarczająco rozpuszczony, można ponownie nałożyć na niego aceton. Możliwe, że hybryda potrzebuje dłuższego czasu, żeby się rozpuścić.

4. Użyj bloku do polerowania

Udało Ci się ściągnąć hybrydę za pomocą acetonu? Kolejnym krokiem jest wyrównanie płytki paznokcia. Sprawdzi się do tego blok polerski. Możesz zrobić to również, wykorzystując do tego odpowiednią końcówkę frezarki. Krok ten jest bardzo ważny i nie należy go pomijać, bo to dzięki wygładzeniu, płytka paznokcia będzie prezentowała się estetycznie. Wpłynie ono również na wygląd i trwałość nowego manicure.

5. Nowy manicure albo odżywka do paznokci

Gdy uda Ci się ściągnąć hybrydy acetonem, pamiętaj o odżywieniu płytki paznokcia. Natłuszczenie paznokci jest bardzo ważne, gdyż aceton oprócz lakieru rozpuszcza również naturalną, tłustą powłokę, która znajduje się na paznokciu. Sprawdzi się do tego odżywka zawierająca witaminę E albo lanolinę. Po ściągnięciu hybrydy acetonem przychodzi także czas na nowy manicure. Możesz pomalować paznokcie klasycznym lakierem lub ponownie wykonać manicure hybrydowy.

Jak widzisz, ściąganie hybrydy za pomocą acetonu jest naprawdę łatwe! Dzięki naszej instrukcji uda Ci się to zrobić nawet w domowym zaciszu. Jeżeli chcesz ściągnąć hybrydy w domu, to warto wyposażyć się w kilka pomocnych akcesoriów. To między innymi waciki lub folie aluminiowe, kopytko, dobrej jakości aceton, a także nowy lakier hybrydowy, który przyda Ci się przy nowym manicure. W naszym sklepie znajdziesz wszystkie te rzeczy! Dzięki nim nie tylko ściągniesz hybrydy acetonem, ale wykonasz również całkowicie nową stylizację swoich paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *