Jak profesjonalnie nakładać pyłek na hybrydy?

Jak profesjonalnie nakładać pyłek na hybrydy

Manicure hybrydowy to świetny sposób na zawsze pięknie wyglądające dłonie, stąd też kobiety często po niego sięgają. Co więcej, nawet wieloletnie stosowanie tej metody stylizowania paznokci nie wpływa negatywnie na kondycję naturalnej płytki, pozostawiając ją zdrową i odżywioną. Kolejna zaleta hybryd to ich różnorodność – paleta kolorów dostępnych na rynku jest ogromna i wciąż się powiększa. Ponadto, możesz urozmaicać ich wygląd – poprzez nałożenie specjalnego pyłku. Dowiedz się, jak zrobić to prawidłowo i sprawnie.

Pyłki – garść najważniejszych informacji

Stylizacja paznokci przy pomocy jedynie kolorowych lakierów może się stosunkowo szybko znudzić, stąd też producenci postanowili wzbogacić rynek o nowość. Są nią oczywiście pyłki nakładane na hybrydy, które za sprawą łatwej aplikacji, wysokiej jakości i dużej różnorodności szybko nabrały popularności. Sam pomysł wywodzi się z uwielbianego przez kobiety manicure wykorzystującego odbijające światło drobinki, czylibrokat.

Najbardziej znanymi i najczęściej spotykanymi rodzajami pyłków są blinx, chrome i stardust, a każdy z nich daje zupełnie inny efekt. Pierwszy pozwala na metaliczne wykończenie, drugi przypomina lustrzaną taflę, natomiast trzeci sprawia, że paznokcie mienią się na setki różnych kolorów. Wszystkie z nich znajdziesz w naszej ofercie, podobnie jak wszelkie inne akcesoria i produkty niezbędne do powstania olśniewającego manicure.

Zanim przejdziesz do stylizacji, zgromadź niezbędne produkty

Odpowiedź na pytanie, jak nakładać pyłek na hybrydy, to nie wszystko – musisz przecież wiedzieć, co będzie Ci to tego potrzebne. Otóż poza całym zestawem niezbędnym do wykonania samego manicure (baza, lampa, lakiery oraz specjalny top), potrzebny będzie oczywiście sam pyłek. Jego rodzaj zależy od Twojego gustu i upodobań, ale pamiętaj, żeby zawsze sięgać tylko po markowe, sprawdzone produkty. Tańsze, gorsze jakościowo odpowiedniki nie tylko nie dadzą oczekiwanego efektu, ale mogą zniszczyć całą stylizację – dotychczasowy wysiłek pójdzie na marne! Ostatnim elementem, którego będziesz potrzebować, jest miękki i puchaty pędzel – przy jego pomocy z łatwością pozbędziesz się z palców nadmiaru pyłku. Opcjonalnie możesz również wyposażyć się w pacynkę do makijażu – niewielki pędzelek stosowany głównie do nakładania cieni.

Jak nakładać pyłek na hybrydy?

Wiesz już, czym są pyłki i co powinnaś przygotować do ich użycia – czas więc dowiedzieć się, jak nakładać pyłek na hybrydy.

Zacznij od wykonania standardowego manicure hybrydowego, czyli nałożenia i utwardzenia bazy, a następnie dwóch warstw kolorowego lakieru. Mając tak przygotowane paznokcie, możesz przejść do nakładania pyłku, delikatnie wklepując gopo całej płytce. Niektóre manikiurzystki robią to przy pomocy jedynie palców, inne wolą sięgnąć po pacynkę – jest to kwestia indywidualna. Nadmiar produktu usuń, korzystając z przygotowanego, miękkiego pędzla, a następnie przykryj całość topem i utwardź w lampie. Pamiętaj, że do różnych rodzajów pyłków dedykowane są inne topy, więc musisz odpowiednio dopasować oba produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *