Hybrydy – czy można je robić w ciąży?

Czy można robić Hybrydy w ciąży?

Kobieta chce być piękna zawsze – zarówno przed zajściem w ciąże, w czasie jej trwania, jak i po porodzie. Nie jest to łatwe, a niektóre aktywności i zabiegi, typu forsowanie organizmu na siłowni, czy wykonywanie makijażu permanentnego są niewskazane. Szkodliwość wymienionych przykładów jest powszechnie znana, więc większośćkobiet się ich wystrzega. Co jednak w przypadku, gdy chcesz zadbać o wygląd swoich paznokci i nałożyć na nie hybrydy? Czy można je robić w ciąży?

Czym są hybrydy?

Zanim poznasz odpowiedź na pytanie, czy hybrydy można robić w ciąży, dowiedz się więcej na temat samej metody manicure. Będziesz mogła podjąć wtedy świadomą decyzję, czy warto po nią sięgnąć.

Należy zacząć od tego, że manicure hybrydowy, potocznie nazywany właśnie hybrydą, to stosunkowy nowy sposób stylizacji paznokci. Nawet długotrwałe stosowanie nie zmniejsza jej wytrzymałości i nie powoduje łamliwości. Z drugiej strony, hybryda może być położona jedynie w granicach prawdziwych paznokci, nie można ich dzięki niej dowolnie przedłużać i formować.

Najczęściej podnoszone argumenty „przeciw”

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że to, czy hybrydy można robić w ciąży, jest kwestią indywidualną, zależną od konkretnej osoby. Jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę paznokci, na przykład grzybicę, to zanim zdecydujesz się na taki manicure, powinnaś ją całkowicie wyleczyć. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku jakichkolwiek ran, złamań czy zwyczajnie zniszczonej, słabej płytki, która może okazać się przecież siedliskiem bakterii. Szczególnie jeżeli szczelnie przykryjesz ją kilkoma warstwami lakieru i zajrzysz do niej dopiero po kilku tygodniach!

Innym, wartym przytoczenia argumentem, jest uczulenie na którykolwiek ze składników wykorzystywanych przy manicure hybrydowym. Decydując się na wizytę u manikiurzystki, zapytaj ją najpierw o skład poszczególnych, stosowanych przez nią preparatów. Wtedy możesz być spokojna o to, że nie wystąpi żadna reakcja alergiczna, a Ty będziesz cieszyć się pięknymi i zdrowymi paznokciami.

Czy można robić hybrydy w ciąży?

Podsumowując, hybrydy stanowią świetną alternatywę dla manicure żelowego, ponieważ są wytrzymałe, a do tego nie wyniszczają naturalnej płytki. To powiew świeżości w dotychczasowej stylistyce paznokci. Możesz robić je w ciąży, o ile nie jesteś uczulona na jeden ze składników w nich zawartych. Przeciwwskazaniem są również wszelkiej maści uszkodzenia i rany, które muszą się wpierw całkowicie wygoić, aby nie stanowić zagrożenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *