Dowiedz się jak nałożyć pyłek na hybrydę! Niech Twoje paznokcie robią wrażenie!

Chcesz, aby Twoje paznokcie zawsze wyglądały pięknie? Lubisz eksperymentować z ich stylizacją? Nie lubisz nudy? Jeżeli na każde z tych pytań odpowiedziałaś “tak” to pyłki do paznokci są rewelacyjnym rozwiązaniem dla Ciebie! Z ich pomocą zawsze będziesz wyróżniać się z tłumu. Czy jednak wiesz jak nałożyć pyłek na hybrydę? Wszystko zaraz Ci wyjaśnimy. Czytaj dalej!

Jak zrobić hybrydy w domu?

Starannie zadbane dłonie to Twoja wizytówka. Aby zrobić paznokcie hybrydowe w domu, będziesz potrzebowała kilku elementów. Zaopatrz się w lampę UV, bazę, top i wymarzony przez siebie kolor. Przyda się także cleaner, waciki bezpyłowe oraz drewniane patyczki do skórek. Przed malowaniem właściwie przygotuj paznokcie. Nadaj im odpowiedni kształt oraz zadbaj, by płytka miała równą powierzchnię. Przytnij także skórki, ale na tyle ostrożnie, żeby nie powstały ranki. Jeżeli chemikalia, które będziesz stosować, dostaną się do krwiobiegu, ryzykujesz, że nabawisz się alergii na hybrydy. Na początku przemyj paznokcie wacikiem nasączonym cleanerem, a następnie nałóż warstwę bazy. Utwardź to w lampie UV. Później nałóż dwie warstwy koloru. Po nałożeniu każdej z nich włóż dłoń do lampy. Jeżeli w trakcie malowania preparaty wyjadą poza paznokieć, zgarnij je drewnianym patyczkiem. Na końcu pomaluj całość top coatem i ponownie utwardź całość. W taki oto sposób masz już piękne paznokcie! Co jednak w przypadku, gdy chcesz, aby Twoja stylizacja była niezwykła? Jak nałożyć pyłek na hybrydę, by to dobrze wyglądało? Czy to jest trudne? Nie! Już spieszymy z tłumaczeniem.

Jakie akcesoria są niezbędne, aby nałożyć pyłek na hybrydę?

Sposób nałożenia pyłku na hybrydę jest niezwykle prosty. Najlepszy będzie do tego pędzelek, taki, jak do cieni do powiek, tzw. pacynka. W najgorszym przypadku wystarczy po prostu Twój palec. Przyda Ci się również niewielka szczoteczka, którą będziesz mogła zgarnąć nadmiar produktu. Oczywiście potrzebujesz również wybranego przez siebie pyłku. Jeżeli masz już wszystkie niezbędne akcesoria, pora wziąć się za robotę. Ale od czego zacząć? Popularne są trzy metody tego, w jaki sposób nałożyć pyłek na hybrydę.

Pierwsza metoda nakładania pyłku na hybrydę

Najbardziej popularną metodą jest aplikacja pyłku na utwardzoną w lampie drugą warstwę koloru. To bardzo proste. Zanim nałożysz ostatnią warstwę hybryd, wystarczy, że dokładnie wetrzesz pyłek w płytkę paznokcia. Uważnie sprawdź, czy znalazł się w każdym jego zakamarku. Niedokładne i niedbałe pokrycie zrujnuje efekt wow. Kiedy będziesz pewna, że wszystko wygląda estetycznie, zetrzyj szczoteczką to, co nie chwyciło się paznokcia. Następnie nałóż i utwardź warstwę top coatu. Taki sposób jest idealny dla pyłków, które mają uzyskać jednolitą taflę. Możesz także stworzyć różne kompozycje, takie jak ombre.

Drugi sposób nakładania pyłku

Inną metodą jest wtarcie pyłku w top coat. To także nie jest wymagająca metoda. Idealnie się sprawdzi przy tym, jeżeli chcesz uzyskać np. efekt lustra. Wtarcie pyłku w kolor wpływa na barwę, którą uzyskasz. Zawsze zostaje delikatny połysk i przebicie tego, co mamy pod spodem. Jednak ten sposób pozwala na to, by kolor pyłku był bardziej niezależny. Wystarczy, że top coat utwardzisz około 15 sekund pod lampą. Następnie starannie wetrzyj w niego wybrany pyłek przy pomocy pacynki lub palca. Tak, jak w poprzednim sposobie, zetrzyj nadmiar szczoteczką i nałóż top coat. Trzymaj dłonie w lampie, aż będziesz miała pewność, że top jest zastygnięty.

Trzecia metoda aplikowania pyłku na paznokcie hybrydowe

Ostatnim sposobem, aby poprawnie nanieść pyłek, jest nałożenie go na drugą warstwę lakieru, kiedy ta jest jeszcze mokra. Tak robi się np. niesamowity efekt szronu. Posyp obficie pyłek, aby przyczepił się do lepkiej powierzchni. Pod żadnym pozorem go nie dociskaj, bo zepsujesz powstały efekt. Kiedy uznasz, że paznokieć jest cały pokryty pyłkiem, utwardź go w lampie. I to tyle! Piękne paznokcie gotowe. W żadnym wypadku nie nakładaj na to top coatu. Rezultat uzyskany taką metodą musi być szorstki i matowy. Warstwa topu mogłaby sprawić, że Twoja stylizacja będzie wyglądać po prostu na nieudaną i wyjątkowo nierówną.

Jaki pyłek wybrać?

Skoro wiesz już jak nałożyć pyłek na hybrydę, warto, abyś dowiedziała się także jaki pyłek wybrać. W sklepach jest niezwykle szeroki wybór różnych kolorów i efektów. Każdy z nich zagwarantuje Ci to, że Twoje stylizacje będą robić wielkie wrażenie. Znajdziesz takie, które stworzą piękną, równą, metaliczną taflę na Twoich paznokciach. W zależności od aplikowania możesz również za ich pomocą stworzyć matowe i szorstkie efekty. To od Ciebie zależy, czy szukasz pyłków, które podkreślą Twoją klasę, czy takich, które Cię wyróżnią i nie pozwolą Ci zginąć w tłumie. Czym jest syrenka, holo czy kameleon? Czytaj dalej!

Efekt syrenki

Jednym z najpopularniejszych produktów ostatnich lat jest tzw. efekt syrenki. Charakteryzuje się tym, że tworzy opalizującą taflę na Twoim paznokciu. Drobinki są naprawdę niewielkie. Błyszczą się na różne kolory, w zależności od tego, jak pada na nie światło. Rezultat jest także zależny od tego, jaką barwę lakieru hybrydowego pokryjesz wcześniej paznokieć. Syrenka świetnie się sprawdza w eleganckich stylizacjach. Jeżeli nasypiesz ją na mokrą warstwę koloru, a następnie utwardzisz, osiągniesz efekt szronu. Jest to matowe i dość szorstkie pokrycie paznokcia, które szczególną popularnością cieszy się w okolicach zimy.

Kameleon

Pomimo że nie jest to najnowszy trend, ciągle rozchwytywany jest także pyłek kameleon. Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się tym, że zmienia on swój kolor. W zależności od tego, z której strony na niego patrzysz i jakie pada akurat światło, możesz dostrzec inną barwę. Tworzy on taflę o nieco metalicznym poblasku.

Efekt lustra

Dużą popularnością obecnie cieszy się tzw. efekt lustra. Możesz go zastosować z każdym kolorem lakieru hybrydowego. Uzyskasz wtedy jednolitą, lśniącą taflę o mocnym metalicznym połysku. Jego barwa jest uzależniona od tego, czym wcześniej pomalujesz paznokcie. Jest to wyjątkowo elegancki i robiący duże wrażenie efekt. Świetne wpisze się zarówno w stylizacje na oficjalne spotkanie, jak i na imprezę. Jakie są jeszcze produkty tego typu?

Pyłek Holo

Zabłyśniesz w towarzystwie, jeżeli wybierzesz pyłek holo. Jest on niezwykle drobny i daje rezultat holograficznej tafli. Pokryte nim paznokcie robią metaliczne wrażenie. Możesz go łączyć ze wszystkimi barwami, ale szczególnie dobrze prezentuje się nałożony na czarny lakier. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa!

To, jak nałożyć pyłek na hybrydę, jest niezwykle proste. Dużo trudniejsze jest zdecydowanie się na jeden efekt. Pyłki dają Ci wiele możliwości stylizacyjnych. Możesz użyć je na jednym paznokciu albo na wszystkich. Popularne jest również ombre z ich wykorzystaniem. Szeroki wybór produktów tego typu znajdziesz w sklepie Nails. Postaw na to, co najlepsze dla Twoich paznokci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *