Dowiedz się, jak malować paznokcie hybrydowe, by efekt był naprawdę długotrwały!

Dla wielu kobiet malowanie paznokci lakierem hybrydowym stanowi idealny sposób na zachowanie efektownie wyglądających dłoni przez długi czas. Jeżeli zależy Ci na kolorowych i estetycznie wykończonych paznokciach, warto zagłębić się w technikę malowania. Jak malować paznokcie hybrydowe, by jak najdłużej utrzymać trwałość lakieru? Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych rad – zapoznaj się z nimi i ciesz się zjawiskowym efektem!

Jak malować paznokcie hybrydowe? Zacznij od przygotowania płytki

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z malowaniem paznokci lakierami hybrydowymi, muszą pamiętać o odpowiednim przygotowaniu płytek paznokci. Ważną kwestią jest odsuwanie skórek, gdyż w razie zignorowania tej czynności nałożony lakier odsunie się od płytki paznokcia, który stale rośnie. Całość będzie wyglądała niezbyt atrakcyjnie. Jak malować paznokcie hybrydowe? Zanim zabierzesz się do lakierowania, lepiej jest zacząć od porządnego manicure.

Żeby lakier dobrze trzymał się płytki, należy precyzyjnie ją zmatowić i odtłuścić przy pomocy preparatu, który jest zwany cleanerem. Zaaplikowany środek musi mieć czas na odparowanie, co jest właściwym momentem na nałożenie lakieru.

Sprawdź, jak malować paznokcie hybrydowe przy pomocy specjalnych lakierów

Na rynku dostępnych jest szereg specjalistycznych lakierów, które służą do malowania hybrydowego. Żeby pokryć płytki wymarzonym kolorem, najpierw zaaplikuj na nie bazę, która będzie odpowiednim podkładem dla lakieru. Teraz jest właściwy moment na nakładanie koloru. Jak malować paznokcie hybrydowe? Przede wszystkim, nie przesadzaj z grubością warstwy. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Możesz odczuć różnicę w malowaniu tradycyjnym środkiem, gdyż teraźniejsza warstwa powinna być naprawdę cienka. Końcowym produktem, który nałożysz, będzie tzw. top.

Jak malować paznokcie hybrydowe, by uniknąć błędów?

Istnieje kilka trików, które okażą się przydatne podczas malowania paznokci lakierem hybrydowym. Jednym z nich jest pomalowanie brzegów paznokci, czyli wolnej strefy, która docelowo ma zostać opiłowana. Dzięki takiemu zabiegowi zapobiegniesz potencjalnym odpryskom, które zawsze mogą się zdarzyć. Jak malować paznokcie hybrydowe, by całość wyszła estetycznie? Uważaj na skórki i szczególnie omijaj ich okolice, inaczej pod lakier może przeniknąć brud. Nie przesadzaj także z utwardzaniem warstw – czas naświetlania lampą musi być taki sam jak ten, który jest podany w instrukcji użytkowania sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *