Dlaczego hybryda odchodzi z paznokci? Popularne problemy i ich najlepsze rozwiązania

Manicure hybrydowy nie bez przyczyny skradł kobiece serca – jest bardzo efektowny, trwały i łatwy do wykonania nawet w domowym zaciszu. Niestety jednym z najpopularniejszych problemów, z jakimi borykają się miłośniczki hybrydowych stylizacji, jest to, że nie wytrzymują one tak długo, jak teoretycznie powinny. Warto zaznaczyć, że najczęściej ma to bardzo konkretne przyczyny. Zastanawiasz się, dlaczego hybryda odchodzi od paznokci? Dziś przedstawimy Ci popularne tego powody i najlepsze sposoby na ich wyeliminowanie. 

 

Dwa filary dobrego manicure’u hybrydowego 

Dobry manicure hybrydowy potrafi trzymać się na paznokciach nawet 2-3 tygodnie. Co to jednak oznacza, że jest on dobry? Znaczenie mają tu przede wszystkim dwie kwestie. Po pierwsze, by hybrydy nie odchodziły od paznokci, muszą być w odpowiedni sposób wykonane. Po drugie i niejako oczywiste, dobry manicure to taki, który został zrobiony dobrymi jakościowo preparatami. 

 

Dlaczego hybryda odchodzi od paznokci? Nieodpowiednio wykonany manicure 

Do zdecydowanie najczęstszych powodów tego, że hybryda odchodzi od paznokci, zalicza się niewłaściwe wykonanie manicure’u. Nie da się ukryć, że jest to sformułowanie bardzo szerokie i na jego podstawie trudno wyeliminować przyczynę samego problemu. Oto kilka szczegółowych aspektów, które mogą być odpowiedzialne za słabą trwałość Twoich hybrydowych stylizacji. 

 

1. Niewłaściwie zmatowiona płytka 

Powszechną przyczyną tego, że hybryda odchodzi od paznokci, jest nieodpowiednie przygotowanie płytki do jej nałożenia. Kobiety, które dopiero zaczynają swoją przygodę z samodzielną stylizacją dłoni, często rezygnują z matowienia płytki paznokci przed aplikacją hybrydy. Choć argument, że matowienie wykonane przez osobę niedoświadczoną, może wywołać uszkodzenia płytki, ma w sobie sporo prawdy, to pamiętaj, że ten zabieg należy do najważniejszych elementów całego manicure’u! Dlaczego? Na powierzchni właściwie zmatowionego paznokcia obecne są maleńkie ryski, które przy aplikacji hybrydy wypełniają się stosowanym w niej preparatem, co poprawia jego przyczepność do paznokcia. 

Jak zmatowić płytkę, by hybryda nie odchodziła od paznokci? Postaw na pilniczek o stosunkowo małej gradacji. Używaj go ostrożnie, a z pewnością unikniesz niepożądanych uszkodzeń płytki. 

 

2. Problemy z odtłuszczeniem płytki 

Popularną przyczyną sytuacji, w której hybryda szybko odchodzi od paznokci, jest także nieodpowiednio odtłuszczona płytka. Pamiętaj, że przed aplikacją lakieru należy zastosować specjalny cleaner. Co więcej, po jego zastosowaniu należy chwilę odczekać – tak, by preparat zdążył odparować z paznokcia. Jeśli zabierzesz się za stylizację zbyt szybko, to nakładane preparaty nie będą miały odpowiedniej przyczepności. Poza cierpliwością związaną z odtłuszczaniem paznokci ciekawym sposobem na poprawę trwałości hybrydy może okazać się także primer. To specjalny preparat, który nałożony na płytkę, pozostawia na niej lepką powierzchnię. Niemal zawsze przedłuża on trwałość wykonanej hybrydami stylizacji. 

 

3. Niedokładne usunięcie starej stylizacji 

Za odchodzenie hybrydy z paznokci może być odpowiedzialne również niepełne usunięcie poprzedniej stylizacji. Jeśli jej fragmenty pozostaną na płytce, to możesz mieć pewność, że nie tylko zmniejszą one trwałość manicure’u, ale też znacznie utrudnią wykonanie go w taki sposób, by naprawdę dobrze się prezentował. 

 

4. Uwaga na zalane skórki!

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z hybrydami i zdarza Ci się, że aplikowany lakier zalewa skórki? A może po prostu wykonujesz swoje stylizacje w pośpiechu? Kluczem do trwałości hybrydy jest precyzja jej wykonania. Zalane skórki, przy których tworzą się zapowietrzenia to bardzo częsty powód tego, że hybryda odchodzi od paznokci. Jak uporać się z tym problemem?

Przed wykonaniem manicure’u dokładnie odsuń skórki z paznokcia – w tym zabiegu niezwykle pomocne powinny okazać się preparaty, które je zmiękczą. Pamiętaj też o tym, by nie starać się na siłę docierać pędzelkiem do trudno dostępnych miejsc. Jeśli nie chcesz, by hybryda odchodziła z paznokci, to wykonuj ją lakierami, które cieszą się pozytywnymi opiniami – najczęściej mają one właściwą, wygodną w aplikacji konsystencję. 

 

5. Pamiętaj, że więcej nie znaczy lepiej 

Choć mogłoby się wydawać, że grubsza warstwa hybrydy będzie lepiej trzymać się na paznokciu, to w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Zbyt grube warstwy lakieru to niepozorna, ale bardzo częsta przyczyna tego, że hybryda odchodzi od paznokci. Rozwiązanie tego problemu jest stosunkowo proste – maluj płytkę cienkimi warstwami i stawiaj na te lakiery hybrydowe, które charakteryzują się dobrym kryciem. Dzięki nim nawet cienkie warstwy preparatu pozwolą Ci uzyskać piękny, głęboki kolor. 

 

6. Dlaczego hybryda odchodzi z paznokci? Możesz mieć problemy z utwardzaniem

W całym procesie wykonywania manicure’u hybrydowego szalenie ważne jest odpowiednie utwardzenie nakładanych warstw lakieru. Niestety i tu pojawiają się problemy, które sprawiają, że hybrydy odchodzą od paznokci. Do popularnych zalicza się np. niewłaściwy, zwykle zbyt krótki czas utwardzania. Wśród często spotykanych problemów można wymienić też zbyt słabą moc lampy lub jej zużycie. Inwestycja w solidną lampę to naprawdę dobry krok, który może skutecznie uchronić Cię przed odpadaniem hybrydy z paznokci. 

 

7. Dobre preparaty to absolutna podstawa 

Nie zaskoczy Cię pewnie, że za to, że hybryda odchodzi od paznokci, mogą być odpowiedzialne również wykorzystane w niej preparaty. Niestety duża popularność lakierów hybrydowych sprawiła, że na rynku można spotkać bardzo wiele produktów, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Miej na uwadze, że oszczędność na lakierach, może kosztować Cię czas potrzebny na częstsze robienie manicure’u lub jego ciągłe poprawki. 

Jeśli nie chcesz, by hybryda szybko odpadała z paznokci, postaw na sprawdzone lakiery – najlepiej takie, z których na co dzień korzystają również profesjonalistki. Pamiętaj, że znaczenie mają nie tylko hybrydy kolorowe. Jednym z najważniejszych elementów trwałego manicure’u hybrydowego jest dobrej jakości baza. To właśnie od niej bardzo często zależy to, jak długo będziesz mogła cieszyć się perfekcyjnym wyglądem wykonanej przez siebie stylizacji. 

Do baz, które staną się doskonałą podstawą do trwałego manicure’u hybrydowego, zaliczają się np. dostępne w naszej ofercie preparaty Easy Base Clear i Easy Base Natural. Dzięki swoim zaawansowanym formułom nie tylko uchronią Cię one przed odchodzeniem hybrydy z paznokci, ale też pozwolą Ci przedłużać płytkę i solidnie przyklejać do stylizacji ozdoby, takie jak np. efektowne cyrkonie. 

Co ważne, by hybryda nie odpadała z paznokci, to musi być wykonana preparatami, które nadają się do użycia. Lakiery hybrydowe mają termin ważności i nie jest on wyznaczany bez powodu. Stosowanie przeterminowanych preparatów raczej nie pozwoli Ci stworzyć trwałej i efektownej stylizacji. 

 

Dlaczego hybryda odpada z paznokci? Problemem może być ich kondycja 

Choć dobre hybrydy nie niszczą paznokci, a nawet mogą okazać się niezwykle pomocne w zabezpieczeniu tych podatnych na uszkodzenia, to niestety nie sprawdzą się na każdej płytce. Zdarza się, że za odchodzenie hybrydy z paznokci odpowiedzialne są właśnie same paznokcie. Najczęściej dotyczy to tych, na których daje się zauważyć kilka następujących problemów. 

 

1. Tłusta, naturalna płytka 

Nie da się ukryć, że kobiety charakteryzują się różnymi typami cery, włosów i paznokci. Niektóre panie są posiadaczkami paznokci o stosunkowo tłustej płytce i to właśnie to może być przyczyną odpadania hybrydy. Jeśli podejrzewasz, że to właśnie ten powód może stać za Twoimi problemami z manicure’em, zadbaj o dobry cleaner i koniecznie zaopatrz się we wspomniany już wcześniej primer. 

 

2. Paznokcie chore i wyjątkowo słabe 

Niestety odchodzenie hybrydy z paznokci może być związane z ich słabą kondycją. Jeśli stan naturalnej płytki jest bardzo zły, to nawet dobrze wykonana stylizacja nie będzie trzymała się długo. Trwałość manicure’u mogą naruszyć też rozmaite choroby paznokci, dlatego naturalną płytkę warto od czasu do czasu dokładnie obejrzeć. Jak wzmocnić słabe paznokcie, by hybrydy nie odpadały? To już temat na zupełnie inny artykuł, ale podpowiadamy, że dobrym krokiem może okazać się odpowiednia suplementacja, kontrola lekarska lub solidna odżywka. 

 

3. Problemy z kształtem płytki i jej deformacje 

Na trwałość stylizacji paznokci może wpływać nie tylko ich stan, ale i kształt. W tej kwestii problematyczne mogą okazać się te płytki, które rosną w sposób niewłaściwy lub są w jakiś sposób zdeformowane. Jeżeli to właśnie ten aspekt odpowiada za to, że Twoja hybryda odchodzi z paznokci, to dobrym rozwiązaniem może okazać się konsultacja ze specjalistą – dermatologiem, kosmetyczką czy profesjonalną stylistką. 

 

Hybryda odchodzi z paznokci? Przyczyny mogą być prozaiczne 

Odpowiadając na pytanie o to, dlaczego hybryda odchodzi od paznokci, warto wspomnieć też o kilku prozaicznych kwestiach, które mogą być tego przyczyną. Choć dobre lakiery hybrydowe są naprawdę trwałe, to istnieje wiele czynników i codziennych czynności, z którymi na dłuższą metę nie poradzą sobie nawet najlepsze preparaty. Do takich czynników zalicza się między innymi: 

– mechaniczne uszkodzenia i pęknięcia płytki paznokcia, które uniemożliwiają preparatom przyczepność i powodują, że hybrydy regularnie odpadają; 

– specyfika pracy, która naraża manicure na drobne, ale systematyczne uszkodzenia – takim czynnikiem może okazać się nawet wielogodzinne korzystanie z klawiatury czy systematyczna walka z domowymi obowiązkami; 

– długotrwałe moczenie dłoni z pewnością negatywnie wpłynie na stan manicure’u i może spowodować, że hybryda będzie odchodzić z paznokci; stylizacji dłoni nie będą służyć długie kąpiele, wizyty na basenie, zmywanie naczyń, czy porządki z użyciem detergentów. 

 

Dlaczego hybryda odchodzi? Spróbuj określić przyczynę

Jak widzisz, czynników, które mogą powodować, że hybryda odchodzi z paznokci, jest całkiem sporo. Jeśli masz problem z trwałością swoich stylizacji, przyjrzyj się wymienionym wyżej przyczynom i spróbuj je wyeliminować. Pamiętaj, że nie da się uzyskać doskonałego manicure’u przy pomocy niedoskonałych preparatów. Jeśli zależy Ci na sprawdzonych produktach, sprawdź ofertę naszego sklepu. W asortymencie czeka na Ciebie szeroki wybór lakierów, baz, cleanerów i akcesoriów, które pomogą Ci wykonać prawdziwie profesjonalną stylizację hybrydową. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *