Czy pod żel daje się bazę? Wszystko na temat żelowego manicure

Okazuje się, że żelowe przedłużanie paznokci nie jest rzeczą łatwą do nauczenia. Na starcie dobrze jest uzyskać najpierw wprawę w robieniu manicure hybrydowego. Jakich więc błędów unikać przy przedłużaniu paznokci żelem? Czy pod żel daje się bazę? Co generalnie warto na ten temat wiedzieć? 

 

Jaki żel wybrać do przedłużania paznokci?

Przede wszystkim trzeba zainwestować w odpowiedni produkt, aby móc zbudować idealną płytkę. W zasadzie wyróżnia się dwa rodzaje gęstości żeli do paznokci. Do wyboru jest oczywiście wiele kolorów i poziomów krycia. Na początku sprawdzi się produkt o średniej gęstości, który nie będzie spływać na skórki. W ten sposób na paznokciach można dość łatwo utworzyć gładką taflę. Dopiero mając nieco większe doświadczenie, można wybierać żele gęste. Są one plastyczne i pozwalają na formowanie paznokci za pomocą pędzelka. Sięgają po nie profesjonalne kosmetyczki. 

 

Duże znaczenie ma szablon do przedłużania – dlaczego?

To właśnie od odpowiedniego nałożenia szablonu uzależnione są trwałość i wygląd płytki żelowej. Nikt chyba nie chce stworzyć paznokci krzywych lub łamliwych. Dlatego trzeba pamiętać o tym, że szablon musi wręcz idealnie przylegać do płytki. Można go nawet dociąć nożyczkami. Do tego służą specjalne linie pomocnicze. W przypadku pozostawienia niewielkich nierówności, między szablon a paznokieć dostaje się niestety żel. Skrzydełka szablonu trzeba zawsze bardzo równo skleić. Jest to niezwykle istotne dla uzyskania estetycznego manicure.

 

W jaki sposób powinno się przedłużać paznokcie?

Na starcie trzeba oczywiście odpowiednio uformować szkielet paznokcia. Dopiero potem można go zacząć nadbudowywać kolejnymi warstwami żelu. Szkielet nie może być przy tym zbyt cienki. Wówczas żel budujący paznokcie może złamać się już na etapie zdejmowania szablonu. Warstwy produktu zawsze muszą być optymalne. Jeśli masy jest za dużo, trudno ją potem utwardzić. Efekt nie jest wówczas zbyt estetyczny. Z kolei warstwy zbyt cienkie są bardzo kruche. Ponadto na skutek wyłamania nadbudowanego paznokcia, może dojść do pęknięcia naturalnej płytki. W najgorszym wypadku można w ten sposób uszkodzić macierz lub łożysko paznokcia.

 

Czy pod żel daje się bazę? Detale mają znaczenie

Generalnie poszczególnych warstw żelu nie należy przecierać cleanerem. Uniemożliwia to bowiem ich zespolenie i takie paznokcie szybko mogą odpaść. Gdy do jakiejś warstwy przyklei się paproch, trzeba płytkę przetrzeć cleanerem, zmatowić ją i dopiero wtedy przystąpić do aplikacji kolejnej warstwy żelu. 

 

Czy pod żel daje się bazę? To pytanie zadaje sobie naprawdę wiele kobiet. W praktyce wszystko zależy w tym przypadku od rodzaju produktu. Przy żelach jednofazowych takiej potrzeby w zasadzie nie ma. Jednak posiadaczki płytek problematycznych wiedzą doskonale, że nałożenie bazy pod żel może poprawić jego przyczepność. Warto zainwestować również w dobrej jakości pędzelki do żelu. Trzeba je dobrać odpowiednio do wielkości paznokci. 

 

Czy stosowanie bazy jest konieczne?

Baza jest produktem niezbędnym podczas wykonywania hybryd. To od niej w dużej mierze zależy uzyskany efekt. Wyrównuje ona płytkę paznokcia i ujednolica jego powierzchnię. Niweluje także różnego rodzaju nierówności czy ubytki. To za sprawą dobrze dobranej bazy kolejne warstwy lakieru hybrydowego i topu doskonale przylegają do płytki paznokcia. Dodatkowo bez bazy niemożliwe jest przedłużenie nadłamanej płytki, tak aby całość prezentowała się naturalnie. 

 

Oprócz bazy trzeba sięgnąć także po top, który rozprowadzany jest po ostatniej warstwie lakieru hybrydowego. To on utwardza cały manicure i zabezpiecza go przed ewentualnymi odpryskami czy zarysowaniami. Obecnie zakupić można również specjalne topy pogłębiające kolor czy matujące paznokcie. Wybór to w tym przypadku oczywiście wybór gustu i indywidualnych upodobań. 

 

Pozostaje jednak również pytanie czy pod żel także daje się bazę tak jak ma to miejsce przy manicure hybrydowym? Co ciekawe, zdania w tej kwestii są mocno podzielone. Obecnie coraz częściej łączy się produkty do hybryd i żeli. Nic w tym dziwnego, gdyż taki manicure jest bardzo trwały i efektowny. Z drugiej strony są osoby, które uważają, że warstwa bazy hybrydowej pod żelem nie jest wcale potrzebna. Wystarczy bowiem wykorzystać żel jednofazowy i nałożyć go na odtłuszczoną wcześniej płytkę paznokcia. Tutaj warto wspomnieć, że poza bazami hybrydowymi w sprzedaży dostępne są także specjalne bazy budujące pod żel.

 

Zatem czy pod żel daje się bazę? W tym przypadku trzeba być na pewno świadomym stanu płytki paznokcia. Jeśli paznokcie są kruche i mają tendencję do łamania się, na pewno nie zaszkodzi im dodatkowa warstwa bazy hybrydowej. Zresztą może ona wydłużyć żywotność danego manicure. Nie jest więc błędem stosowanie pod żel bazy. Są nawet sytuacje, gdy jest to naprawdę dobre rozwiązanie. Najlepiej  zdać się jednak na zdanie profesjonalnej i doświadczonej kosmetyczki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *