Hybryda – co to jest, na czym polega i czym się wyróżnia?

Obecny obraz nowoczesnej, modnej kobiety nieodłącznie związany jest z kilkoma kwestiami, takimi jak dobrze skrojone ubranie, dopasowane buty i zadbane dłonie. Najistotniejszym punktem tych ostatnich jest nic innego jak paznokcie, które rzucają się w oczy jako pierwsze. Właśnie dlatego tak wiele kobiet decyduje się na regularne wizyty u manicurzystki albo własnoręcznie robi sobie manicure. Coraz częściej wybieranym sposobem stylizacji staje się ostatnio hybryda. Dowiedz się, co to właściwie jest i czy sprawdzi się na Twoich dłoniach.

Hybryda – co to jest?

Hybryda to stosunkowo nowa metoda stylizacji paznokci, która pojawiła się raptem kilkanaście lat temu i szturmem przejęła salony kosmetyczne. Stylizacje hybrydowe są tańsze niż żelowe, lecz równie pięknie się prezentują, a przy tym można je z łatwością zrobić samemu.

To, co jest w hybrydzie najlepsze, to prawdopodobnie wpływ na naturalną strukturę paznokcia, a konkretnie kondycję płytki. W przeciwieństwie do tradycyjnej, żelowej metody stylizacji, regularne decydowanie się na taki manicure, nie wywołujeskutków ubocznych w postaci uszkodzeń. Wynika to ze sposobu, w jaki jest wykonywany oraz licznych substancji odżywczych i tym podobnych, zawartych w lakierach hybrydowych. Warto dodać, że nawet przy długotrwałym stosowaniu, Twoje paznokcie pozostaną zdrowe, dzięki czemu w każdym momencie będziesz mogła do nich wrócić.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Wiesz już, co to jest hybryda, a więc czas poznać najważniejsze aspekty wykonywania tej metody stylizacji. Opiera się ona w głównej mierze na odpowiednim nałożeniu i, co ważniejsze, właściwym utwardzeniu jednego z trzech lakierów –bazy, koloru i topu.

W skrócie, na przygotowaną płytkę nakładasz cienką warstwę wspomnianej bazy hybrydowej, a następnie utwardzasz ją, trzymając dłoń w specjalnej lampie. To, jak długo powinno to trwać, zależy od konkretnego producenta, dlatego warto stosować się do jego zaleceń. Później przechodzisz do wybranego, kolorowego lakieru, który możesz nałożyć dwukrotnie, aby był wyraźniejszy, a na koniec sięgasz po top hybrydowy. Jak sama widzisz, metoda ta nie należy do zbyt skomplikowanych i z powodzeniem możesz wykonywać ją w zaciszu własnego domu.

Czym różni się manicure hybrydowy od żelowego?

Zasadnicza różnica pomiędzy hybrydą a żelem wynika ze sposobu przygotowania do nich naturalnej płytki paznokcia. W pierwszym przypadku jest ona jedynie delikatnie polerowana, trudno więc o jej uszkodzenie. Inaczej sprawa wygląda w drugim przypadku, gdzie zdarza się to o wiele częściej. Płytka staje się przez to łamliwa i bardziej podatna na uszkodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *